Wykończenie ścian

12 Views Comment Off
Wykończenie ścian

Wykończenie ścian

Do wykończenia ścian salonu, i innych pokojów w domu lub mieszkaniu można wykorzystać różne materiały. Niewątpliwie najstarszym materiałem używanym do zdobienia ścian jest farba. Obecnie można dostać farby o różnych odcieniach kolorów (bez żadnych ograniczeń). Przy wyborze kolorów należy wziąć pod uwagę fakt, aby ściany współgrały z podłogą oraz wystrojem pokoju.

Jak się okazuje wszystkie ściany w jednym pokoju nie muszą być jednego koloru W modzie jest malowanie każdej ściany na inny kolor, a nawet kilka kolorów na jednej ścianie. Farby ścienne powinny być paroprzepuszczalne, ponieważ wytwarza się wtedy lepszy mikroklimat w pomieszczeniu. Najlepiej do tego celu nadają się farby akrylowe albo lateksowe. O ile farby nie posiadają praktycznie żadnej faktury i przy malowaniu ściany wychodzi każda jej nierówność bądź uszczerbek to obecnie można wykorzystać tynk ozdobny różnego koloru oraz o różnej fakturze. W przypadku zastosowania tynków nierówności i skazy ścian się gubią, a efekt wygląda bardzo ładnie. Należy jednak pamiętać, że na tynku lepiej osiada kurz, więc należy zastosować w miarę drobny tynk ozdobny. W innym przypadku na ściany można zastosować tapetę, jest dostępna w różnych wzorach i kolorach, która również niweluje niedoskonałości powierzchni. Bardzo modne ostatnio są elewacje wykonane z kamienia (na przykład piaskowca). Natomiast boazerie wychodzą już raczej z mody.

Pamiętajmy także o bardzo ważnym aspekcie zdobienia ścian – można za ich pomocą regulować optyczny rozmiar pomieszczenia. Istnieje kilka „szkół”, ale bezsprzecznym jest, że dobrze dobierając kolory, można sprawić wrażenie, że pokój w którym się znajdujemy jest większy bądź mniejszy niż w rzeczywistości

Wykończenie ścian
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author

Related Articles

Archiwa