Plusy i minusy okien drewnianych

12 Views Comment Off
Plusy i minusy okien drewnianych

Plusy i minusy okien drewnianych

Drewniane okna, obok gamy robionej z pcv to też często chętnie wybierane z dostępnych na dzień dzisiejszy. Mają szereg stron mocnych i słabych, którym pokrótce przyjrzymy się w prezentowanym tu tekście. Materiał ten będzie na pewno przydatny dla każdego, kto stoi teraz w obliczu decyzji tego typu.

Zalety okien z drewna

Na uwagę zasługuje przede wszystkim to, że charakter owego surowca jest w pełni naturalny. Wybór drewna na schody to w sumie świetna szansa na to, by zapewnić sobie świetne termiczne właściwości. Wszystko to wynika z naprawdę niskiego poziomu rozszerzalności. Mamy też styczność z doskonałą warstwą walorów estetycznych i właściwościami dekoracyjnymi. Okna z drewna, chociaż gęstość jest stosunkowo nieduża, wyróżniają się ewidentnie wysoką wytrzymałością. To wybór solidności na wiele lat, więc możemy na tym naprawdę zyskać bardzo wiele, ponad wszelką wątpliwość.

Wady okien z drewna

Co najważniejsze koszta instalacji, które są naprawdę większe w znacznym stopniu, niż przy wyborze potocznie nazywanych „plastików”. Dodatkowo z kolei, co kilka lat trzeba pomalować i zaimpregnować drewno, szczególnie od strony eksponowanej na oddziaływanie promieni słońca. Podatność drewna na wilgoć – może powodować problemy ze szczelnością, w konsekwencji okno może nie działać prawidłowo. Zdarza się również czasami tak, że surowiec drewniany ma ukrytą skazę albo jakiś defekt, który na początek niewidoczny, ma przez wiele lat może doprowadzić do pełnego zniszczenia okna.

Plusy i minusy okien drewnianych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author

Related Articles

Archiwa